در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام درباره همه چیز

عجیب‌ترین معماری‌های دنیا

عجیب‌ترین معماری‌های دنیاReviewed by جلالی on Jun 15Rating:

درباره همه چیزمعماری اصلی جدا نشدنی از خانه سازی است که در نبود آن زیبایی ساختمان نیز وجود نخواهد داشت. همچنینی معماری یکی از نکات بسیار مهم است چرا که می تواند ساختمان را به زشت ترین یا عجیب ترین ساختمان دنیا تبدیل کند. در میان ساختمان هایی که تا به حال در دنیا ساخته شده است برخی دارای معماری های بسیار خاص هستند.

** The Edificio

این ساختمان در مادرید اسپانیا قرار دارد و به عنوان یکی از عجیبترین ساختمان های دنیا همیشه شناخته می شود. این ساختمان نزدیک به ۶۴ متر ارتفاع و ۲۱ طبقه دارد که در میان آن و در ارتفاع ۳۶ متری سوراخی بسیار بزرگ قرار داده شده است. رنگ های مختلف، سوراخ بزرگ و البته ساخته شدن آن با ۹ نوع طراحی متفاوت باعث شده است این ساختمان به یکی از متفاوت ترین ساختمان های دنیا تبدیل شود.

** ساختمان فیلی

در بانکوک تایلند می توانید یکی از عجیب ترین ساختمان های دنیا را مشاهده کنید. در همه جای دنیا از طراح های بسیار بزرگ کمک بگیرند اما به نظر می رسد برای ساخت این خانه طراحش بیشتر به فیل علاقمند بوده است. این ساختمان کاملا مشابه یک فیل ساخته شده است که حتی چشم و یک عاج کوچک نیز برای گذاشته شده است.

** سکه قدیمی چینی

چینی ها در سال ۲۰۰۱ ساختمانی عجیب را به پایان رساندند که از نظر بسیاری از کارشناسان معماری نیز یکی از بدچهره ترین ساختمان های دنیا است. در اصل این طرح از سکه های قدیمی چینی گرفته شده است که در میان آن ها مربعی توخالی وجود داشته است. این ساختمان البته دارای یک رنگ بندی نامناسب نیز هست چرا که نوارهای طلایی که به دور آن کشیده شده است در زشت تر کردن آن تاثیر به سزایی دارد.

** ساختمان مخروبه

در بین سال های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۳ ساختمانی بسیار عجیب در آلمان به پایان رسید که معماری اصلی آن از روی ساختمان هایی برداشته شده است که با موشک خراب شده اند. در نگاه اول زیباست اما وقتی متوجه شوید که این ساختمان با معماری نامتعارف در اصل یک کلیسا است حتما به عجیب بودن آن پی خواهید برد. در داخل این کلیسا نیز همه چیز به نظر تخریب شده ساخته شده است.

** مربع بد چهره

یکی از ساختمان های معروف در استرالیا این روزها به نام مربع بدچهره شناخته می شود چرا که طراحان آن دقیقا ساختمانی را ساخته اند که به نظر فقط خودشان خوششان خواهد آمد. این ساختمان مربعی شکل معماری خاصی دارد که به نظر می رسد تمام ظاهر آن با آهن پاره های کثیف وصله شده است.سایتی به وسعت همه چیز که در اون سعی میکنم تجربیات و مطالب در خور توجه رو که دوستشون دارم قرار بدم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات خودتون من رو راهنمایی کنید. با تشکر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت
برای محبوب کردن سایت روی 1+ کلیک کنید