در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام درباره همه چیز

ظریف ترین کنده کاری های دنیا

ظریف ترین کنده کاری های دنیا Reviewed by جلالی on Jun 26Rating:

کنده کاری هنری باستانی است که از روزگار انسان های نخستین به شکل های مختلف وجود داشته است. این روزها بیشتر هنرمندان این عرصه از موادی مانند چوب یا سنگ استفاده می کنند اما برخی تصمیم های عجیب در زمان انتخاب ماده اولیه می گیرند.

“پو دونگ” هنرمند چینی است که نخم مرغ را به عنوان ماده اولیه کار خود انتخاب کرده است. این هنرمند این روزها ظریف ترین کنده کاری های دنیا را روی پوست تخم مرغ ایجاد می کند، کاری که شاید خیلی از استادان هم نتوانند ان را انجام دهند.

این هنرمند 40 ساله تمام ابزارهای کارش را خودش ساخته است همچنین تا به حال هیچ دوره آموزشی خاصی در زمینه کنده کاری نگذرانده است. او می تواند تنها با چند حرکت اشکال سه بعدی زیبایی را روی پوست تخم مرغ ایجاد کند.

او برای اینکه بتواند نقش های خود را به درستی روی تخم مرغ ایجاد کند گاهی مجبور است پوست آن را تا حدی بتراشد که به ضخامت 0.3 میلیمتر می رسد. این کار باعث می شود تا تخم مرغ بسیار شکننده شود و با یک اشاره تمام زحماتش از بین می رود.

این هنرمند تا به حال در جشنواره های مختلف جوایزی را دریافت کرده است که یکی از آن ها نشان برترین هنرمند چین است. او سالانه نمایشگاه هایی را از کارهایش برگزار می کند که استقبال بسیاری از آن ها می شود.سایتی به وسعت همه چیز که در اون سعی میکنم تجربیات و مطالب در خور توجه رو که دوستشون دارم قرار بدم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات خودتون من رو راهنمایی کنید. با تشکر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت
برای محبوب کردن سایت روی 1+ کلیک کنید