در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام درباره همه چیز

سریع‌ترین قطارهای جهان کجا هستند؟

سریع‌ترین قطارهای جهان کجا هستند؟Reviewed by جلالی on Jun 28Rating:

همشهری آنلاین: قطارهای LO ژاپن در سال ۲۰۲۷ آماده خواهند شد تا مسافران را با سرعت فوق‌العاده ۴۹۹ کیلومتر در ساعت به طور روزمره میان دو شهر توکیو و ناگویا جابه‌جا کنند.

این قطارها از تکنولوژی شناوری مغناطیسی یا مگلو (maglev) استفاده می‌کنند، هنگامی که به راه بیفتند، سریع‌ترین قطارهای مسافربری جهان خواهند بود. اما در حال حاضر عنوان سریع‌ترین قطار جهان عملا به یک قطار مگلو دیگر می‌رسد: قطار مگلو شانگهای چین.

قطار مگلو شانگهای توانایی رسیدن به سرعت حداکثر ۵۰۱ کیلومتر بر ساعت را دارد و حداکثر سرعت عملیاتی آن در جابجایی مسافران در مسیر فرودگاه بین‌المللی پودونگ شانگهای ۴۳۱ کیلومتر در ساعت است.

در مقابل قطار CRH380A- دومین قطار سریع جهان که سرویس مسافربری منظم دارد- در یک رانش آزمایشی در سال ۲۰۱۰ به سرعت ۴۸۶ کیلومتر در ساعت رسید، و سرعت عملیاتی حداکثر آن ۳۸۰ کیلومتر در ساعت است.

به گفته شرکت سازنده CRH380A، این قطار برقی پرسرعت، با سرعت ۳۴۹ کیلومتر در ساعت در مسیر راه‌آهن پرسرعت هانگ‌ژو و راه‌آهن پرسرعت شانگهای – نانجینگ مسافران را جابجا می‌کند.

بالاترین سرعت مطلق قطاری که تا به حال ثبت شده است، بر اساس گزارش رکوردهای جهانی گینس، مربوط نمونه اولیه قطار مگلو ژاپنی JR-Maglev MLX01 بود که در یک رانش آزمایشی در سال ۲۰۰۳ به سرعت ۵۸۱ کیلومتر در ساعت رسید.

در سال ۲۰۰۷ یک مدل به طور خاص تنظیم‌شده قطار فرانسوی TGV که با رسیدن به سرعت ۵۷۵ کیلومتر در ساعت رکورد جهانی سریع‌ترین قطار متعارف را به دست آورد.سایتی به وسعت همه چیز که در اون سعی میکنم تجربیات و مطالب در خور توجه رو که دوستشون دارم قرار بدم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات خودتون من رو راهنمایی کنید. با تشکر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت
برای محبوب کردن سایت روی 1+ کلیک کنید