در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام درباره همه چیز

طولانی‌ترین رقابت‌های ورزشی تاریخ

طولانی‌ترین رقابت‌های ورزشی تاریخReviewed by جلالی on Jul 1Rating:

طولانی‌ترین رقابت‌های ورزشی تاریخ

درباره همه چیز : بیشتر مسابقات ورزشی دارای زمان مخصوص هستند و آنهایی که با امتیاز برنده را مشخص می کنند نیز دارای یک زمان خاص هستند اما در طول تاریخ رخدادهایی بوده است که بسیار بیشتر از حد انتظار طول کشیده است و برخی باعث وضع قوانین زمانی جدید شده اند.

هر رقابت ورزشی طرفداران خود را دارد که حاضرند ساعت ها به تماشای مسابقه رقبا با هم بنشینند بدون آنکه لحظه ای خسته شوند ولی حتی بهترین طرفداران نیز با کشدار شدن بیش از اندازه مسابقه خسته خواهند شد. در طول تاریخ رقابت هایی بوده اند که خیلی بیشتر از حد انتظار به طول انجامیده اند به طوری که وارد کتاب رکوردهای گینس شده است.

طولانی ترین شطرنج

در سال ۱۹۸۹ طولانی ترین بازی شطرنج در بلگراد انجام شد. این مسابقه میان “ایوان نیکولیک” و “گوران آرسویچ” برگزار شد و ۲۰ ساعت و ۱۵ دقیقه به طول انجامید و سرانجام بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید. نکته جالب در این بازی اینجا بود که در آن تنها ۲۶۹ بار مهره ها حرکت کردند در حالی که در یک بازی معمولی حرکات بیش از ۲ هزار بار هستند. این رکورد تقریبا برای همیشه در کتاب گینس به ثبت رسیده است.

طولانی ترین بازی کریکت

در سال ۱۹۳۹ در “دوربان” پایتخت افریقای جنوبی یک دیدار کریکت میان میزبان و تیم ملی انگلستان برگزار شد که لقب طولانی ترین بازی تاریخ را تا به امروز به همراه داشته است. در این بازی که ابتدا جنبه تدارکاتی داشت ولی به مرور جدی تر شد، دو تیم در طی ۱۲ روز با هم بازی کردند و در این مدت توانستد به رکورد ۴۳ ساعت بازی برسند. این بازی در انتها زمانی به پایان رسید که کشتی تیم انگلستان در حال حرکت بود و بازی محکوم به پایان یافتن شد. در انتها نتیجه این بازی به خاطر قطع ناگهانی مساوی اعلام شد.

طولانی ترین بازی تنیس

در سال ۲۰۱۰ رکورد طولانی ترین بازی تنیس در تاریخ به ثبت رسید. این رکورد در مسابقات تنیس ویمبلدون میان “جان ایسنر” و “نیکولاس ماهور”  بدست آمد.  آن ها در طی دو روز و در مدت زمان ۱۱ ساعت و ۱۵ دقیقه به رقابت پرداختند و توانستند رکورد بلندترین بازی تنیس تاریخ را از آن خودشان کنند. پس از این بازی پزشکان اعلام کردند که مشکلات حادی برای زانو و کمر این بازیکنان به وجود آمده است. این ماراتن سنگین بالاخره با پیروزی ایسنر به پایان رسید.

طولانی ترین رقابت بوکس

در سال ۱۸۹۳ فینال مسابقات بوکس سبک وزن جهانی در “نیواورلان” امریکا در حال برگزاری بود و دو بوکسور بزرگ آن زمان “اندی بوون” و “جکی بروک” در رینگ با هم روبرو شدند. از آنجایی که هر دوی آنها با تکنیک و حرفه ای بودند توانایی غلبه بر یکدیگر را نداشتند و ۱۱۰ راند با هم بازی کردند. این بازی که تا به این لحظه ۷ ساعت طول کشیده بود باعث شد تا هردوی بوکسورها از شدت ضربات وارده بی جان در گوشه ای از رینگ بیوفتند. این رقابت در راند ۱۱۱ توسط داور به نتیجه مساوی به پایان رسید. نکته مهم در مورد این مسابقه آن بود که “بروک” تمام استخوان های هر دو دستش شکسته بود و “بوون” هم به علت آسیب های شدید با اولین مشتی  که در مسابقه تمرینی بعدی خورد جانش را از دست داد.

 طولانی ترین بازی بسکتبال

در سال ۱۹۵۱ در رقابت های بسکتبال حرفه ای آمریکا میان دو تیم ا”یندیاناپلیس” و “روچستر” بلندترین و بی هیجان ترین بازی تاریخ انجام شد. این بازی که ۳ ساعت و ۲۶ دقیقه به طول انجامید در نهایت با نتیجه ۷۵ به ۷۳ به نفع “ایندیاناپلیس” به پایان رسید. در این بازی که ۶ وقت اضافه داشت تنها ۳۶ بار هر تیم توپ را به سمت حلقه ها پرتاب کردند و با زمان زیادی که داشت به عنوان یکی از بی هیجان ترین رقابت های تاریخ نام گرفت.سایتی به وسعت همه چیز که در اون سعی میکنم تجربیات و مطالب در خور توجه رو که دوستشون دارم قرار بدم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات خودتون من رو راهنمایی کنید. با تشکر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت
برای محبوب کردن سایت روی 1+ کلیک کنید