در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام درباره همه چیز

جالبترین حیوانات شب تاب

جالبترین حیوانات شب تابReviewed by جلالی on Jul 3Rating:

 

جالبترین حیوانات شب تاب

درباره همه چیز : برخی حیوانات در دنیا هستند که می توانند در بدن خود نور ایجاد کنند. این حیوانات به عنوان شب تاب شناخته می شوند و البته از جمله نادرترین حیوانات به شمار می روند. در بدن این حیوانات غالبا فلورسنت های خاصی دیده می شود که این خاصیت شب تابی را ایجاد می کند.

** ماهی مرکب هاوایی

در اعماق اقیانوس ها که تاریکی محض وجود دارد یک ماهی همیشه نورانی به نظر می رسد. ماهی مرکب هاوایی دارای اندام های خاصی است که می توانند نور تولید کنند. آن ها با استفاده از پروتئین های مصرفی این نور را تولید کرده و جالب است که می توانند آن را کنترل هم بکنند به طوری که برای مشاهده مسیرش نور را روشن می کند اما با دیدن یک شکارچی سریع میزان نور را ضعیف کرده و پنهان می شود. آن ها قادرند میزان پرنگی و کمرنگی نور را کنترل کنند.

** عروس دریایی هشداری

برخی از حیوانات برای آنکه بتوانند فریاد بزنند و کمک طلب کنند حرکات خاصی انجام می دهند. “عروس دریایی هشداری” یکی از جالب ترین حیواناتی است که برای فرار از تله ها به رنگ قرمز و به شکل چراغ های پلیس در می آیند. او معمولا این کار را انجام میدهد تا شایدی کسی به سراغش آمده و او را از تله رها کند. نکته جالب در مورد این ماهی قرمز شدن تمام بدن آن در شرایط خطر است.

** ماهی شکننده

در سال ۱۹۷۸ موجودی بسیار عجیب در عمیق ترین نقطه اقیانوس اطلس پیدا شد که خاصیت شب تابی جالبی داشت. این موجود که تنها ۱۰ سانتی متر طول دارد بسیار شکننده است به طوری که با ضربه های ارام نیز از بین می رود. این موجود در بسیاری از دریاها دیده شده است اما زیست بوم اصلی آن ها اقیانوس اطلس است. دانشمندان فکر می کنند او به علت تاریکی بیش از  حد این منطقه شب تاب هستند زیرا می تواند محیطی یک متری در اطرافش را به راحتی روشن کند.

** عروس دریایی کریستالی

یکی از درخشان ترین ماهی های اعماق اقیانوس را می توانید در  آمریکای شمالی پیدا کنید. این ماهی زیبا بدنی بسیار نازک و شفاف دارد همچنین نوری که تولید می کند باعث می شود تا شفافیت آن بیشتر معلوم شده و چهره زیبا و جذاب به خود بگیرد. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که کلسیمی که در بدن آن ها وجود دارد باعث به وجود امدن نور می شود.

** حشره شب تاب

از میان حشراتی که خاصیت شب تابی دارند حتما با کرم های شب تاب اشنا هستید اما در برخی از جنگل های دنیا نوعی حشره پرنده به مانند سنجاقک زندگی می کنند که برای هشدار دادن به همنوعانشان از خود رنگی فسفری تولید می کند. این حشره گاهی باعث ترسناکی و وهم آمیز شدن جنگل نیز می شوند چرا که به صورت دسته ای حرکت می کنند و ناگهان قسمتی از جنگل را نورانی می کنند.سایتی به وسعت همه چیز که در اون سعی میکنم تجربیات و مطالب در خور توجه رو که دوستشون دارم قرار بدم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات خودتون من رو راهنمایی کنید. با تشکر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت
برای محبوب کردن سایت روی 1+ کلیک کنید