در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام درباره همه چیز

با انجام این کارها، سال های بعد راحت باشید!

با انجام این کارها، سال های بعد راحت باشید!Reviewed by جلالی on Jul 14Rating:

 با انجام این کارها، سال های بعد راحت باشید!

درباره همه چیز : هر چه سن بالاتر می رود گویا روزها هم سریع تر پیش می روند. وقت هایی هست که احساس می کنید ماه تمام شد و اصلا نفهمیده اید چگونه گذشته است! برای اینکه این احساس به شغل و زندگی کاری شما لطمه نزند و باعث عقب ماندن شما از برنامه هایتان نشود باید برنامه ریزی داشته باشید. در کنار آن برخی کارها هست که اگر انجام دهید، می توانید بقیه سال خود را به بهترین روش ممکن هدایت کنید.

۱٫ دست کم یکی از مشکلات ارتباطی را برطرف کنید

هیچ چیز بیشتر از ارتباطات ضعیف نمی تواند به شغل و حرفه افراد آسیب برساند. هیچ فردی نمی توان ادعا کند در ارتباط برقرار کردن با دیگران بی عیب و نقص است. اما برخی افراد در این امر بسیار ضعیف عمل می کنند و باید پیش از هر چیز نقطه ضعف خود را پیدا کنند. شاید با توجه به اینکه چگونگی مدیریت شما در حل مشکلات، بحران یا تضادهای به وجود آمده در جلسه، آن جلسه کاری به هیچ وجه خوب پیش نرود. نخستین تلاش برای حل این مسایل پرسش از دیگران و بازبینی رفتارهای خود است. به این ترتیب می توانید تشخیص دهید برای حل مشکل چه کارهایی می توانید انجام دهید. برای بهبود روش های ارتباطی، بهتر است روی یکی از ضعف های رفتاری خود تمرکز و تا آخر سال آن را برطرف کنید.

۲٫ دست کم یک تلاش یا سیاست ناکارآمد را از چرخه کاری خود حذف کنید

تقریبا همه مردم یک سری کار در طول روز انجام می دهند که مهم یا مفید نیستند. برخی از این کارها به عادت تبدیل شده اند و فرد خودش نمی تواند غیرلازم بودنشان را تشخیص بدهد. خوب است با همکاران خود بنشینید و فهرستی از کارهایی که در طول روز انجام می دهید را تهیه کنید. با همکاری هم یک طوفان فکری ایجاد و کارهای غیرمفید و نالازم را از چرخه کاری حذف کنید. هر چه کاغذبازی های اداری را کمتر کنید، مفیدتر می توانید رفتار کنید و سریع تر به هدف شرکت برسید.

۳٫ دست کم یک خرید نالازم را از لیست هزینه ها حذف کنید

اکنون بهترین زمان برای برنامه ریزی برای درآمدتان است. در طول ماه پیش می آید وسایلی می خرید که واقعا هیچ نیازی به آنها ندارید و شاید سالی یک بار هم به سراغشان نروید. در عوض این خریدهای نالازم، با توجه به درآمد خود، طوری برنامه ریزی کنید که هر ماه یک خرید بی جهت حذف و در عوض وسایل ضروری خریداری شوند.

با این کارها بقیه سال را برای خود بهتر کنید

۴٫ تا آخر سال حداقل یک تجربه جدید داشته باشید

با انجام گزینه های ۲ و سه، شما وقت و پول بیشتری در اختیار خواهید داشت. از این موقعیت استفاده کنید و به سراغ یادگیری مسایلی بروید که می تواند در پیشبرد بهتر شغلتان به شما کمک کند. تجربه و تلاش برای پیشرفت لازم و ضروری است. شاید به اشتباه دوره ای را انتخاب کنید که خیلی در کارتان تاثیری ندارد اما دست کم تجربه جدیدی در زندگی داشته اید و به اطلاعاتتان افزوده شده است.

۵٫ دست کم یک ارتباط اصلی ایجاد کنید

مهم نیست شغل شما فروش، تولید یا توسعه است. اضافه کردن افراد باهوش به این چرخه می تواند به شما کمک کند تا سریع تر رشد کنید. کارمندانی را استخدام کنید که موفق هستند یا مشاوران و رایزن های موفق که شما به آنها ایمان دارید. تیمی برای خود جمع کنید که بتوانند انتظارات شما را به خوبی برآورده کنند.

۶٫ دست کم یک مهارت جدید بیاموزید

همیشه مهارت هایی وجود دارند که به پیشرفت شما کمک می کنند. اگر همین الان سراغ این نوع مهارت ها نروید شاید هرگز به آن نقطه ای که مد نظرتان هست نرسید. برای اینکه از وقت خود بهترین استفاده را داشته باشید زمان کلی یادگیری را در روزهای هفته خود پخش کنید تا نه خسته شوید و نه در میانه راه آن را رها کنید.

۷٫ الهام بخشیدن دست کم به یکی از همکاران

با پشتیبانی دیگران کارهای بیشتری می توان انجام داد. کارمندی که به آینده او امیدوار هستید را انتخاب و به در جهت پیشرفت بیشتر کمک کنید. با الهام بخشیدن به دیگران و تحریک آنها به سمت موفقیت، خودتان هم چیزهای زیادی می آموزید. اینکه در موفقیت کسی سهیم بوده اید به شما کمک می کند تا احساس خوبی داشته باشید و به خود ببالید.



سایتی به وسعت همه چیز که در اون سعی میکنم تجربیات و مطالب در خور توجه رو که دوستشون دارم قرار بدم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات خودتون من رو راهنمایی کنید. با تشکر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت
برای محبوب کردن سایت روی 1+ کلیک کنید