در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام درباره همه چیز

سفر 30 میلیون دلاری ولی عهد سعودی به جزایر مالدیو، برای مقابله با تشیع

سفر 30 میلیون دلاری ولی عهد سعودی به جزایر مالدیو، برای مقابله با تشیع Reviewed by جلالی on Mar 3Rating:

سفر 30 میلیون دلاری ولی عهد سعودی به جزایر مالدیو، برای مقابله با تشیع

به گزارش«شیعه نیوز»، چند روز پیش خبری مبنی بر سفر پرهزینه 30 میلیون دلاری ولی عهد سعودی سلمان بن عبدالعزیز به مالدیو واقع در جنوب غربی توسط دیلی میل انگلیس منتشر شد، خبری که با سرو صدای زیادی همراه گشت.

برخی از منابع سعودی دلیل این سفر ولی عهد را تقویت روابط و پشتیبانی و همکاری سعودی در طرح های توسعه جهت مقابله با گسترش فعالیت های مرتبط با تشیع توصیف نمودند، دنبال کنندگان این اخبار ، سخن منابع سعودی را تلاشی برای پوشش خبری که توسط دیلی میل منتشر شد دانسته اند.

عده ای نیز این اظهارات را به تمسخر گرفته اند و خطاب به برخی از کشورهای فقیر اسلامی گفته اند هر چه زودتر به تشیع روی آورید تا سیل کمک های سعودی و طرح ها و خدماتش به سوی شما روانه شود… . دین رسمی مالدیو اسلام است و تمام مردم آن مسلمان سنی مذهب هستند، این مجموعه جزایر در مقابل تلاشهایی برای تغییر دین و مسیحی کردن مردم ایستاد و موسسات خیریه اسلامی بسیاری به کمک آنها شتافتند ، این موسسات تمام  تلاش های خود برای رفع نیازهای مردم به ویژه در زمینه آموزش دینی را به کار گرفتند.

منابع رسانه ای سعودی مدعی هستند علی رغم اینکه بسیاری از موسسات خیریه کشورهای خلیج فارس در طی چند سال پشتیبان مالدیو بوده و هستند اما تمایل شیعیان برای حضور در این مجموعه جزایر و گسترش تشیع در قالب سازمان های کمک رسانی و تبلیغاتی بیشتر شده است و عاملان نشر تشیع با کمک شیعیان هند که چندان با مالدیو فاصله ای ندارند به این مهم پرداخته اند.این منابع در ادامه افزوده اند: سازمان های و گروه های نشر تشیع به بهانه همکاری اقتصادی و زیربنایی و… خود را زیر چتر شرکت های بزرگ پنهان کرده و جهت رسیدن به هدف اصلی خود تلاش می کنند.

اعضای فیسبوک در تمسخر این اظهارات و در نصیحتی خطاب به دولت های فقیر جهان نوشته اند: تشیع را در کشورتان نشر دهید تا میلیاردها ریال از سعودی به سویتان روانه شود… ای ملت سومالی شیعه شوید تا در مقابل دست برداشتن از تشیع میلیاردها ریال نصیب شما شود.. هر کس می خواهد سعودی را تهدید کند در این راه از گزینه نظامی استفاده ننماید بلکه سعودی را تهدید به تشیع کند و سپس شدت ترس و رعب آن را ببیند.

 سایتی به وسعت همه چیز که در اون سعی میکنم تجربیات و مطالب در خور توجه رو که دوستشون دارم قرار بدم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات خودتون من رو راهنمایی کنید. با تشکر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت
برای محبوب کردن سایت روی 1+ کلیک کنید