در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام درباره همه چیز

امکانات مخفی و کاربردیWord ۲۰۱۳

امکانات مخفی و کاربردیWord ۲۰۱۳Reviewed by جلالی on Jun 2Rating:
امکانات مخفی و کاربردیWord ۲۰۱۳
درباره همه چیز : باز کردن واژه‌ پرداز Word و شروع به تایپ ‌در آن کاری است که اغلب ما کاربران،روزانه بارها و بارها انجام می‌دهیم؛ اما امکانات فوق‌العاده و کم نظیری در این نرم‌افزار وجود دارد که بهره‌گیری از آن‌ها می‌تواند تجربه‌ای کاملا متفاوت از کار با آن را رقم بزند و بر‌عکس،محروم ماندن از آن‌ها هرچند به اصل ماجرا خللی وارد نمی‌کند  به معنی محروم ماندن از امکانات حرفه‌ای این واژه‌پرداز است.
در این گزارش ما چند نمونه از امکانات مخفی و جالب توجه Word ۲۰۱۳ را به شما معرفی می‌کنیم.
در حال کار
ایجاد فضای کافی در Word
نگارش نیازمند فضا و اتفاقا یک فضای خلوت و آرام است.واژه‌پرداز Word  با امکانات زیادی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا حدی این فضای کاری را محدود کرده است اما شما می‌توانید با یک میانبر ساده،فضای کاری خود را کاملا خلوت کنید.این میانبر ‌کلید Ctrl + F۱ است که روبان ابزار را مخفی می‌کند تا فضای نگارش شما به اندازه کافی خلوت باشد. همچنین می‌توانید روی ‌دکمه تنظیمات نمایش روبان کلیک کرده و با انتخاب گزینه Auto-Hide Ribbon به شکل خودکار روبان را مخفی کنید.
امکانات مخفی Word ۲۰۱۳
همچنین قابلیت Read Mode که مخصوص  تبلت‌ها و Touch Screenها طراحی شده به کاربران تبلت‌ها این امکان را می‌دهد،در یک فضای کاملا شخصی شده برای این دستگاه‌ها به کار ویرایش و نگارش بپردازند.این قابلیت از طریق میانبر Alt + W-F (کلیدهای W و F را همزمان فشار دهید) و یا از طریق منوی View و انتخاب گزینه Read Mode قابل دسترسی است.
 امکانات مخفی Word ۲۰۱۳
نوشتن معادلات ریاضی در Word
در این باره باید گفت،تنها نرم افزار Excel نیست که فرمول‌های ریاضی آن کاربردی و جالب توجه است،بلکه Equation Editor همواره بخشی مهم از واژه‌پرداز Word بوده است.در Word ۲۰۱۳ این بخش با نام Equation و در ذیل قسمت Insert در روبان قابل دسترسی است.
امکانات مخفی Word ۲۰۱۳ + آموزش
همچنین از نوار ابزار این قسمت می‌توانید برای ایجاد معادلات فرمول‌های پیچیده خاص خود در ریاضیات،فیزیک و شیمی بهره بگیرید.این در کنار تعداد قابل توجهی از فرمول‌ها و معادلات شناخته شده‌ای است که Word آن‌ها را تنها با یک کلیک در اختیار شما قرار می‌دهد.
ذخیره‌سازی ۲۴ آیتم در کلیپ بورد
بر خلاف ویندوز Word این قابلیت را دارد که ۲۴ متن را در کلیپ بورد ذخیره کند. برای دسترسی به این قابلیت در روبان و در زیر قسمت Home ‌روی فلش Clipboard کلیک کنید تا پنل مورد نظر در سمت چپ نمایان شود.همچنین می‌توانید‌ مستقیم از میانبر Ctrl + C دو بار برای نمایش این پنل استفاده کنید.
 این قابلیت بسیار کاربردی است و به شما اجازه می‌دهد،آیتم‌ها و متن‌های متفاوتی را چندین بار کپی کرده و در جایگاه مخصوص خود بچسبانید.
امکانات مخفی Word ۲۰۱۳ + آموزش
استفاده از مترجم لغات و متن در Word
واژه‌پرداز Word از مترجم مایکروسافت برای ترجمه بهره می‌گیرد.در Word ۲۰۱۳ می‌توانید از قابلیت Translate در پایین بخش Review در روبان استفاده کنید. با این کار، تب Research نمایان می‌شود که به شما اجازه انتخاب زبان مورد نظر را می‌دهد.به این ترتیب،می‌توانید یک لغت، بخشی از متن یا تمامی متن مورد نظر را ترجمه کنید و نتیجه را در مرورگر خود ببینید.
امکانات مخفی Word ۲۰۱۳ + آموزش
استفاده از قابلیت مخفی سازی متن
قابلیت متن مخفی یا Hidden Text در واقع متنی غیر قابل پرینت و چاپ است که کاربرد‌های خاص خود را دارد.برای مخفی‌سازی بخشی از متن در Word بعد از انتخاب متن مورد نظر،در روبان و در ذیل بخش Font ‌روی فلش Font کلیک ‌یا مستیم از میانبر Ctrl + D استفاده کنید.
امکانات مخفی Word ۲۰۱۳ + آموزش
سپس در پنجره Font تیک گزینه Hidden را بزنید.
امکانات مخفی Word ۲۰۱۳ + آموزش


سایتی به وسعت همه چیز که در اون سعی میکنم تجربیات و مطالب در خور توجه رو که دوستشون دارم قرار بدم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات خودتون من رو راهنمایی کنید. با تشکر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت
برای محبوب کردن سایت روی 1+ کلیک کنید