در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام درباره همه چیز

مخفی کردن درایو ویندوز + آموزش

مخفی کردن درایو ویندوز + آموزشReviewed by جلالی on Jun 18Rating:

مخفی کردن درایو ویندوز + آموزش

درباره همه چیز :  قفل‌گذاری ‌روی پوشه‌ها و فایل‌ها، یکی از مواردی است که بیشتر کاربران برای نگهداری از داده‌های خود بدان متوسل می‌شوند؛ اما اگر یک یا دو درایو از سیستم حاوی اطلاعات مهم باشد، دیگر پنهان کردن پوشه‌ها کارساز نیست. در این گونه موارد باید کل درایو را مخفی کرد.

پس اگر به دنبال امنیت داده‌های خود هستید،حتما آن‌ها را رمزنگاریکنید.

تا پیش از آن، می‌توانید یک یا چند درایو را در سیستم خود و درExplorerویندوز به شکل کامل مخفی کنید.اگر در این درایو پوشه‌هایی دارید که حاوی اطلاعات اساسی هستند و نمی‌خواهید دیگران با گشتن در ویندوز شما به آن‌ها دسترسی پیدا کنند، بهترین کار مخفی کردن این درایو است.

درایوهای ویندور اکسپلورر خود را مخفی کنید+ترفند////در حال کار

پیش از آغاز کار یادآوری چند نکته اساسی است؛نخست اینکه این ترفند، نیازمند ‌ دستکاری در رجیستری ویندوز است. پس پیش از آغاز کار و برای اطمینان، بهتر است‌ از رجیستری ویندوز خود، یک نسخه پشتیبان داشته باشید؛ هرچند این دستکاری چندان جدی و یا به عبارتی حساس نیست.

شما با به کارگیری این روش درایو یا درایوهای مورد نظر را مخفی می‌کنید؛ به این معنا که اگر شخصی حرفه‌ای پشت سیستم شما قرار بگیرد و حدس بزند، ‌درایو‌ها مخفی شده‌اند، می‌تواند دوباره آن‌ها را‌ نمایش دهد. در نتیجه این ترفند برای مخفی کردن درایو‌ها از دید دوستان و کاربران عادی که شاید با سیستم شما کار کنند سودمند است.

نکته سوم اینکه هرچند درایو مورد نظر از دید شما و دیگر کاربران مخفی شده است،‌ هنوز قابل دسترسی است. شما می‌توانید با وارد کردن آدرس درایو درExplorerبه آن دسترسی داشته باشید.همچنین سایر برنامه‌ها به این درایو دسترسی دارند. در نتیجه می‌بینید که راه چندان مناسبی برای نگهداری از اطلاعات نیست؛ اما راهی سریع و کارآمد به نظر می‌آید.

ما این ترفند را ‌روی ویندوزXP،۷و ۸ آزمون کردیم و در همه آنها پاسخگو بوده است.
برای شروع، ‌روی دکمه‌هایWin + Rکلیک کنید تا پنجرهRunباز شود. در این پنجره، عبارتregeditرا وارد کرده و کلیدEnterرا بزنید تا ویرایشگر رجیستری ویندوز اجرا شود. همچنین می‌توانید در منو‌Startبه دنبالRegeditبگردید.

درایوهای ویندور اکسپلورر خود را مخفی کنید+ترفند////در حال کار

پس از باز شدن ویرایشگر رجیستری، از نمای درختی در پنل سمت چپ به آدرس زیر بروید؛

HKEY_LOCAL_MACHINE – Software – Microsoft – Windows – CurrentVersion -Policies – Explorer

سپس ‌رویExplorerکلیک راست کرده و گزینهDWORDرا برگزینید.کاربران ویندوز ۷ و ۸ از گزینهDWORD 32-bitاستفاده کنند.

نام این ورودی جدید را بهNoDrivesتغییر دهید و ‌روی آن دو بار لیک ‌تا مقدار آن را ویرایش کنید.همچنین در پجره مربوطه، مقدارBaseرا بهDecimalتغییر دهید.

درایوهای ویندور اکسپلورر خود را مخفی کنید+ترفند////در حال کار

هم‌اکنون برای آنکه درایو مورد نظر خود را مخفی کنید، باید عدد مربوط به آن را در بخشValue dataوارد کنید. اعداد زیر هر یک نشان‌دهنده درایو مربوطه هستند.

A: 1,B: 2,C: 4,D: 8,E: 16,F: 32,G: 64,H: 128,I: 256,J: 512,K: 1024,L: 2048,M: 4096,N: 8192,O: 16384,P: 32768,Q: 65536,R: 131072,S: 262144,T: 524288,U: 1048576,V: 2097152,W: 4194304,X: 8388608,Y: 16777216,Z: 33554432,All: 67108863

به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید درایوEرا مخفی کنید،درValue dataباید عدد۱۶را وارد نمایید (دقت داشته باشید‌Baseبر مبنایDecimalتنظیم شده باشد).

نکته جالب ‌اینکه شما می‌توانید دو یا چند درایو را ‌همزمان مخفی کنید.برای این کار باید اعداد درایو‌های مربوطه را با هم جمع کنید؛ مثلا اگر می‌خواهید درایوDوEرا همزمان مخفی کنید باید عدد۲۴را وارد نمایید، زیرا۸ + ۱۶ = ۲۴خواهد بود.

و درپایان پس از انجام همه این کار‌ها، کافی است ‌سیستم خود راRestartکنید تا درایو‌های شما مخفی شوند. با این ترفند، حتی قادر به مخفی کردن درایوCیا درایو سیستمی خود هستید؛ اما برای باز گرداندن درایو‌های خود کافی است دوباره مقدارValue dataرا برابر صفر قرار دهید یا اینکه کل ورودی ساخته شده را پاک کنید.سایتی به وسعت همه چیز که در اون سعی میکنم تجربیات و مطالب در خور توجه رو که دوستشون دارم قرار بدم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات خودتون من رو راهنمایی کنید. با تشکر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت
برای محبوب کردن سایت روی 1+ کلیک کنید