در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام درباره همه چیز

بستن دسترسی فرزندان به حساب کاربری ویندوز ۱۰ + آموزش

بستن دسترسی فرزندان به حساب کاربری ویندوز ۱۰ + آموزشReviewed by جلالی on Jan 1Rating:
درباره همه چیزقابلیت کنترل والدین (Parental controls) در ویندوز ۱۰ دستخوش تغییر شده است و به حساب کاربری مایکروسافت شما گره خورده است. به طور کلی شماری از قابلیت‌های ویندوز ۱۰ به حساب کاربری مایکروسافت وابسته شده است.
دسترسی فرزندان را به حساب کاربری تان ببندید + آموزش
این موضوع به این معنا است که شما می‌توانید از حساب کاربری محلی خود بر روی رایانه‌تان استفاده کنید،‌ اما با این کار از برخی از قابلیت‌های ویندوز بی‌بهره خواهید ماند. قابلیت کنترل فرزندان توسط والدین، یکی از این قابلیت‌ها است. در حال حاضر اگر مایل به استفاده از کنترل والدین باشید، ابتدا بایستی حساب مایکروسافت خود را به حساب با دسترسی مدیر متصل کنید و سپس حساب کاربری فرزندان را ایجاد نمایید. اما اگر ترجیح می‌دهید از حساب کاربری محلی استفاده کنید و در عین حال بر روی حساب کاربری فرزندتان محدودیت ایجاد کنید، این کار شاید در ظاهر شدنی نباشد اما با ترفندی که هم‌اکنون معرفی خواهیم کرد می‌توانید از طریق خط فرمان ویندوز، حساب‌های کاربری را طوری محدود کنید که تنها در روزها و ساعات خاصی از هفته قابل دسترسی باشند.
 
ابتدا بر روی دکمه‌ی Start کلیک کنید.
در منوی Start عبارت CMD را وارد نمایید.
سپس (ترفندستان) در لیست نتایج، بر روی Command Prompt راست‌کلیک کرده و Run as administrator را انتخاب نمایید.
دسترسی فرزندان را به حساب کاربری تان ببندید + آموزش
حال در محیط Command Prompt دستور زیر را وارد نمایید:
net user username /times:M-F,9pm-11pm;Sa-Su,5pm-6pm
در این دستور، به جای username بایستی نام کاربری حساب کاربری که قصد دارید بر روی آن محدودیت زمانی اعمال نمایید را جایگزین نمایید.
همچنین M-F,9pm-11pm به این معناست که از روز دوشنبه (Monday) تا روز جمعه (Friday) از ساعت ۹ شب تا ۱۱ شب امکان دسترسی به حساب کاربری وجود دارد. و Sa-Su,5pm-6pm به این معناست که در روزهای شنبه (Saturday) و یکشنبه (Sunday) از ساعت ۵ بعد از ظهر تا ۶ بعد از ظهر دسترسی به حساب کاربری مجاز است.
شما می‌توانید این روزهای هفته و ساعات را طبق همین الگو تغییر دهید.
در نهایت دکمه‌ی Enter را فشار دهید تا دستور اعمال شود.
دسترسی فرزندان را به حساب کاربری تان ببندید + آموزش
اکنون در صورتی که صاحب حساب کاربری مورد نظر قصد ورود به حساب کاربری خود در ساعاتی غیر از ساعات تعیین‌شده را داشته باشد، با پیغام خطا روبه‌رو شده و امکان ورود را نخواهد داشت.
دسترسی فرزندان را به حساب کاربری تان ببندید + آموزش
جهت از بین بردن این محدودیت دسترسی می‌توانید از این دستور استفاده نمایید:
net user username /times:all


سایتی به وسعت همه چیز که در اون سعی میکنم تجربیات و مطالب در خور توجه رو که دوستشون دارم قرار بدم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات خودتون من رو راهنمایی کنید. با تشکر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت
برای محبوب کردن سایت روی 1+ کلیک کنید