در این مقاله سعی داریم آموزش تغییر قالب وردپرس بدون تاثیر در سئو را آموزش دهیم پس تا انتها با ما باشید. هرسایتی از بخش های متنوعی متشکل شده است تا به محصول نهایی که کاربر مشاهده میکند تبدیل شود، در این وسط، سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس قالب وردپرس نصب شده در سایت، افزونه های نصب شده و تنظیمات  محتوا و سئوی سایت تاثیر گزار بر رساندن بازدیدکنندگان در سایت هستند و برای هر مدیری مهم میباشد اما تغییر قالب وردپرس سایت ممکن است که برای سئوی سایت شما و افزونه های شما مشکلی ایجاد بکند که در این آموزش وردپرس نحوه صحیح رفع این مشکل را قرار داده ایم..

خیلی از کاربران بعد از تغییر قالب وردپرس در سایت خود متوجه افت سئوی سایت میشوند که گاهی اوقات این افت سئوی سایت و کم شدن بازدیدکننده ها ممکن است که بدلیل تغییرات خود گوگل و یکسری موارد همانند رقص گوگل طبیعی باشد و گاهی اوقات نیز این موراد مربوط به تغییر قالب وردپرس میشود که در این مقاله نحوه تعویض قالب بدون افت سئو را برای شما آموزش داده ایم.

گام ۱: تست کردن  قبل از تغییر قالب وردپرس

اگر قالبی که الان در سایت خود استفاده میکنید، قبلا تست شده است یا دارای پیش نمایش و دمو میباشد،  حتما قبل از اینکه این قالب رو بر روی سایت خود پیاده سازی بکنید در سایتی که به عنوان دمو یا پیش نمایش دارید یکسری موارد همانند :ریسپانسیو، سرعت لود شدن، ارور های قالب و غیره را تست بکنید چون بعد از اینکه قالب رو در سایت خودتون فعال کردید اگر این مشکلات را داشته باشد با افت سئوی بزرگی مواجه میشید. مثلا اگر شما قبل سایتتون در کمتر از ۵ ثانیه لود میشد و بعد از تعویض قالب وردپرس به ۱۴ ثانیه رسیده باشد نمایان گر مشکل در سئوی داخلی سایت شما میباشد.

گام ۲: برای ارور ۴۰۴ آماده شوید

ممکن است که شما در صورتی که قالب وردپرس جدید رو در سایت خودتون فعال میکنید در قالب قبلی خود یکسری لینک ها داشته باشید به مسیر هایی دیگر و متنوع که بعد از اینکه قالب وردپرس خود را تغییر دادید آن مسیر هایی که مربوط به قالب قبلی شما بود را گوگل نتواند کراول کند بخاطر همین همه لینک های سایت خود را چک کنید.

گام۳: محتوای صفحه اصلی سایت خود در قالب وردپرس جدید را بررسی کنید

شما زمانی که قالب سایت خودتون رو تغییر میدید، بعد از تغییر قالب سایت صفحه اصلی سایت شما هم تغییر میکند . ممکن است که شما در قالب قبلی صفحه اصلی سایتتون رو کاملا سفارشی سازی و بهینه کرده باشید و در اون به درستی از کلمات کلیدی استفاده کرده باشید بخاطر همین بعد از تعویض قالب باید صحفه اصلی سایت خودتون رو کاملا سئو سبز بکنید و این موراد را در سایت خود بهینه بکنید.

گام۴: دسترسی گوگل به سایت خود را بررسی بکنید

ممکن است که بعد از تغییر قالب وردپرس سایت شما، گوگل بدلیل پرمیژن ها یا مشکلاتی دیگر قادر به ایندکس کردن مطالب سایت شما نباشد بخاطر همین ۱۰۰ درصد از طریق کنسول وبمستر سایت خود را FETCH AS GOOGLE و چند تا از مقالات و مطالبی که در سایت دارید را نیز فچ بکنید تا از ایندکس و کراول کامل سایت خود مطمئن شوید.

در صورتی که بعد از تعویض قالب سایت ، اکانت سایت شما در گوگل وبمستر حذف شده بود، دوباره با طی کردن مراحل تائیدیه سایت خود را تائید بکنید و اکانت خود را اضافه بکنید.

نکته مهم در تغییر قالب وردپرس

مهم تر از ظاهر و امکاناتی قالبی که استفاده میکنید، اورجنیال و معتبر بودن قالب میباشد. از همین رو این مقاله با عنوان آموزش تغییر قالب وردپرس بدون تاثر در سئو خیلی مهم و تاثیر گذار است همچنین زمانی که سایت شما هیچ بازدیدکننده ای نداشته باشد هیچ تاثیری در اینکه سایت شما قالبی مناسب دارد وجود ندارد بخاطر همین از یک شرکت معتبر خرید قالب وردپرس خود را انجام دهید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

با تشکر از همراهی شما دوستان در این مقاله آموزش وردپرس در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید.

منبع :cyberchimps.com